جستجو    
امروز یکشنبه 1396/3/7 شمسی برابر با 5/28/2017  میلادی زمان بارگذاری صفحه 7:31


   عناوین جدید
عبور مجردها از سن مناسب ازدواج/کاريکاتور
اداره کشور به دعوا احتیاج ندارد
رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان برتر کشور: عده‌ای تا کلمه‌ «دشمن» تکرار می‌شود، ناراحت می‌شوند
اصولا بود و نبود وزارت ارشاد چه تفاوتی دارد؟
سیاست‌های کلی انتخابات و نظامیان/حل این مسئله احتیاج به شفافيت بيشتري دارد
استعفای وزیر ورزش و جوانان تایید شد
خداحافظی ۳ وزیر با کابینه/ استعفای فانی تکذیب شد
رهبر انقلاب: ممنوعیت ورود نیروهای مسلح و قوای سه‌گانه در دسته‌بندی‌های سیاسی و جناحی انتخابات
بیکاری، مشکل بزرگ اقتصاد ایران
از سال آینده بنزین وارد نمی‌کنیم
یکی از فرماندهان ارشد سابق ناتو : تقابل نظامی ایران و آمریکا بعد از انتخابات حتمي است
نقدی از سر علاقه؛ برسد به دست آیت‌الله
به بهانه پایان احمدی‌نژاد در سپهر سياسي ايران/پایان عصر چپ‌گرایی در ایرانِ بعد از انقلاب
پاپ: التماس می‌کنم در حلب آتش بس كنيد
اعتراف قاپ‌زن حرفه‌اي
آمران حمله به مطهری، نظامی هستند
علی مطهری در نامه‌ای به آیت‌الله یزدی: رویکردتان، دین‌گریز است
ایران بر سکوی نایب قهرمانی جهان تکیه زد
آيا نقد، مصداق ‌‌‌فعالیت تبلیغی علیه نظام‌‌‌ است؟ تاملی بر ‌‌‌فعالیت تبلیغی علیه نظام
به زودي كانديداي مورد حمايت احمدي‌نژاد مي‌آيد! پروژه جديد ياران احمدي‌نژاد؛ معاون اولي او
توضیح رهبر انقلاب درباره جلسه خصوصی با محمود احمدی‌نژاد/ گفتیم صلاح نمی‌دانیم شما شرکت کنید
جناب خان به پیشواز مرگ رفت
دوبار اعدام برای شوهرعمه قاتل
باهنر هم منع احمدی‌نژاد از كانديداتوري را تاييد كرد
زن جوان، قربانی عشق شیطانی شوهر
   مقالات

اعتماد چیزی که این روزها گم شده است

فائزه، فائزه است! «دختر هاشمي» يا «فائزه هاشمي»؟

چه شد که به امروز رسیده‌ایم؟ این نشانه‌های روشن

چرايي بي‌رغبتي اصولگرايان

هشدار درباره نظریه جمهوری مداحان

هفته دفاع مقدس ، مظهر پیروزی مقاومت مظلومانه - کرم محمدی*

مديران‌قانون‌‌پذيرکجايند؟

"بایدها و نبایدهای قانون خدمت وظیفه عمومی"

يمن؛ وجدان‌هاي خواب؛ چشم‌هاي نابينا

نامه صادق زیباکلام به سعيد مرتضوی؛ بسیاری از رویدادهای ۸۸ همچنان در تاریکی‌اند

گزينه‌ نهايي اصلاح طلبان

باندبازی سیاسی به نام اصولگرایی

"ناظری و زیستن به عشق موسیقی ایرانی"

یکسال کلیدی روحانی

ماموران‌ايراني‌بدون‌سفرنامه!

ذبح محترمانه قانون!

مصدق بزرگ و یخ‌بندان مرداد 32

رسانه های قصرشیرین را دریابید

تاریخ کرمانشاه می گوید؛ سهم ما بیشتر از اینهاست!

اصلاحات و رعايت قواعد بازي


کد مطلب  3676      تاریخ مطلب     1394/06/29

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی:مردمان اين ديار جزء باوفاترين گروه هاي وابسته به نظام هستند
کاج آنلاین:
ثَلاثِ باباجاني يکي از شهرستان‌هاي استان کرمانشاه در سال 1381 به عنوان شهرستان شناخته شد. مرکز اين شهرستان شهر تازه‌آباد با جمعيتي بالغ بر هيجده هزار نفر است، اين شهرستان منحصر به فرد با طبيعتي بسيار بکر و کم نظير بخصوص در فصل بهار منظره اي خيره کننده را در دل خود جاي داده است منظره‌هاي بسيار ديدني گردنه "سياتاير" و "مله سراژين" و "يک شبي" و ... و همچنين چشمه "ريزه" که در درمان بيماري‌هاي کليوي بسيار موثر است در اين شهرستان قرار دارد، از کوه‌هاي شهرستان ثلاث باباجاني مي‌توان به سارون، بني گز، شِفيله، بَمو، دالاهو، نور، قجر، دري و ... اشاره کرد که داراي مناظر دلربايي هستند. کوه هاي منطقه داراي گياهان دارويي فراواني هستند و رود زمکان پر آب ترين رود شهرستان نيز سهم بسزايي در خلق اين مواهب طبيعي بي نظير ايفا مي کند.
واقع شدن در نقطه صفر مرزي کرمانشاه و عراق و همچنين فعاليت هاي گروهک هاي تروريستي از کشور عراق در اين منطقه باعث شده است که بعضا با ديدي امنيتي به ثلاث باباجاني نگاه شود در نتيجه حضور و کار در اين شهرستان، ناخواسته اين مهم را در ذهن تداعي مي کند که کاري بس دشوار و راه بس سخت را پيش رو خواهد داشت...
با روي کار آمدن دولت تدبير و اميد و عملي ساختن شعار همدلي در بين تمام اقشار جامعه با استفاده از نيروي "گفتمان" طبعا مديران و مسئولان فعال در اين دولت نيز اصل فعاليت خود را بر همين شيوه قرار داده اند و در اين بين فرماندار جوان و البته مستعد به گواه مردم ثلاث باباجاني، توانسته است علي رغم زمان اندک از فعاليت کاريش در اين حوزه، علاوه بر ايجاد نوعي همدلي و همياري ميان اقوام شهرستان، با تلاش و کوشش مستمر امکانات قابل توجه و خوبي را براي مرزنشينان غيور اين خطه فراهم سازد.
علي گروسي جوان مستعد و تحصيل کرده کرمانشاهي است که روزانه به عشق خدمت به مردم مظلوم ونجيب مسافت طولاني شهرستان صحنه تا ثلاث باباجاني را طي نموده و جهت خدمت رساني در سمت فرماندار اين شهرستان مشغول به فعاليت باشد، نگاه مدبرانه و حس مسئوليت و دلسوزي نسبت به کم و کاستي هاي موجود در سطح شهرستان و همچنين دغدغه رشد و پيشرفت ثلاث باباجاني به عنوان يکي از ظرفيت هاي بالا در سطح استان جملات و اعتقاداتي است که در بطن و متن گفته هاي او مي توان به وضوح مشاهده کرد...


*به عنوان سوال اول، علي گروسي چگونه دل از امکانات شهري کنده و دل به گردنه_هاي پرفرازونشيب ثلاث باباجاني بسته و به عنوان فرماندار در اين خطه خدمت مي کند؟


اولين علت به اعتقاد من خدمت و نوکري کردن براي مردم است، مردمي که از خون جوانان خود گذ شتند و با فداي جان، کيان ايران اسلامي را حفظ کردند؛ محل زندگي من شهرستان صحنه است و مسافت زيادي که براي رسيدگي به حوزه فرمانداري در ثلاث باباجاني طي مي کنم که البته هرچند سخت اما لذت بخش است چرا که فعاليت در هر پست، مقام، شهر و حتي دهستاني اگر با قصد خدمت باشد هم آرامش دنيا و خير عقبا را به همراه دارد.


* فعاليت و مديريت در شهرستان کوچک اما پر چالش آيا سخت و طاقت فرسا نيست؟


طبعا با اين مهم همگان آشنا هستند که در اين منطقه مسائل و مشکلات و شکاف هايي وجود دارد. البته اين امر به دلايل متعددي همچون ديدگاه ها و عقايد شخصي بين اقوام مختلف، سختي و فشارهاي ناشي از ناکافي بودن امکانات رفاهي، نحوه برخورد صحيح باشهروندان و وجود ديدگاه هاي خاص و بعضا سختگيرانه برخي از مسئولين در آن منطقه مي باشد و بنده به فراخور وجود حس وظيفه اي که در حيطه مسئوليتي در ثلاث باباجاني داشته از ابتداي ورودم سعي بر اين مهم داشتم که با ايجاد صميميت بين مردم اين مشکلات را کمتر کنم و هميشه به مديران در بخش هاي مختلف هم تاکيد کرده ام که در برخورد با شهروندان، مردم ولي نعمت هستند و مي بايست در تمامي ارکان و ارگان ها اين شعار جاري شود.


* در گفته ها به موضع سخت گيرانه برخي از مسئولين در مديريت اشاره کرديد در اين خصوص توضيحات بيشتري بدهيد؟


هم مرز بودن ثلاث باباجاني با کشور عراق و بروز اتفاقات ناگوار و حضور گروهک هاي تکفيري در اين کشور بحران زده در نگاه برخي از مديران اين نکته اشتباه را القا کرده است که در اين منطقه جوي امنيتي وجود دارد و در اين بين برخي از اقوام ساکن در شهرستان هستند که با تنگ نظري مديران گذشته از محبت دلسرد شده اند در حالي که اگر با ديدي واقع بينانه به اين منطقه نگاه کنيم مردمان اين ديار جزء باوفاترين گروه هاي وابسته به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران هستند وباورم بر اين است که اگر مي خواهيم به معناي واقعي از يک امنيت در سطح جامعه برخوردار باشيم مي بايست راه ها را براي مشارکت مردم باز کنيم چرا که هر چه کار دست مردم باشد قطعا درست تر انجام خواهد شد.
تاريخ همواره ثابت کننده اين واقعيت بوده که حدود 70 درصد از مردم در شهرستان ثلاث باباجاني در انتخابات هاي مختلف شرکت داشته اند و هميشه دربين شهرستان هاي اورمانات، بيشترين ميزان مشارکت را به خود اختصاص داده اند اما متاسفانه تنگ نظري هاي گذشته باعث بسياري محدوديت ها در اين بخش شده است.
تجربه گذشته به اثبات رسانده است که مداومت در انجام يک حرکت و يا يک نشست با گروه هاي مختلف در يک جمع مشارکتي مردم و مسئولين به نوبه خود سبب شده که همدلي بيشتري حاصل شود و در راستاي همين مشارکت عمومي، مردم در بخش هاي مختلف بايد حق و حقوقشان به آنها شناسانده شده و حد و مرزهاي قانوني را با آنها در ميان گذاشت.
در واقع بنده معتقدم طلبکار دانستن مردم از مشکلات شهري که در آن ساکن هستند و با پوست و گوشت خود آن ها را لمس مي کنند بطور قطع مي تواند زمينه ساز همياري بيش از پيش آنها را فراهم سازد و سبب رشد جامعه گردد و از طرفي دخيل نکردن ديدگاه، نظر و عقايد شخصي در مسائل و حيطه مسئوليتي اجتماعي که در آن فعاليت مي کنيم نيز در درجه بالايي از اولويت هاي کاري من قرار دارد.


* بطور قطع وجود آب در هر منطقه اساس رشد است، ثلاث باباجاني تا چه اندازه از اين موهبت طبيعي برخوردار است؟


وجود و بهتر بگويم مديريت آبرساني نه تنها در شهرستان ثلاث باباجاني بلکه در هر منطقه اي مي تواند عاملي راهبردي در رشد آن حوزه باشد و به همين علت ما در بخش آبرساني به روستاها و بخش هاي مختلف اين شهرستان اقدام به عملياتي ساختن دو پروژه نموده ايم که اولين آن انتقال آب از سد آزادي به دشت مغان مي باشد که در صورت عملياتي شدن هزار هکتار از زمين هاي اين دشت به آبي تبديل مي شود لازم به ذکر است که موقعيت مکاني اين طرح در يک مسير 36 کيلومتري واقع شده که 30 کيلومتر آن اصلي و مابقي فرعي مي باشد.
اين پروژه از سال 90 شروع شده بود و تا زمان حضور من در فرمانداري بصورت تقريبا راکد باقي مانده بود.در اين زمينه با هدف بهره برداري هر چه سريعتر اين پروژه با جمعي از افراد معتمد اين منطقه رايزني و نشست ها و حتي بازديد مستمر از محل را داشتيم و با همياري آنها در حال حاضر کار لوله گذاري مسير اصلي به اتمام رسيده و تا پايان سال 94 به مرحله انتقال و اجرايي خواهد رسيد.
پروژه ماميشان طرح دوم است که با عملياتي شدن آن 29 روستاي منطقه صاحب آب شرب مي شوند چرا که در حال حاضر اکثر روستاهاي ثلاث باباجاني را به اجبار بصورت سيار آبرساني مي کنيم، اين پروژه تاکنون به لحاظ زير ساختي بيش از 70 درصد پيشرفت داشته متاسفانه عاملي که مانع از پيشرفت هر چه سريعتر آن مي شود بروز مشکل هماهنگي بين آب و فاضلاب روستايي و آب منطقه اي است و در صورت مرتفع شدن بخش اعظمي از بي آبي_هاي روستاها حل خواهد شد.


* در حال حاضر چند روستاي ثلاث باباجاني نيازمند آب شرب سالم هستند؟


با بررسي هاي انجام شده در حال حاضر 64 روستاي ما نيازمند آب رساني است، با بهره جويي از امکانات محدود کنوني تاکنون تعدادي از اين روستاها (قريب به 20 روستا) را با بهسازي چشمه هاي آن مناطق از محل اعتبارات فرمانداري صاحب آب کرديم که سلامت آب هاي چشمه ها بصورت هفتگي چک مي شود و هزينه اين بهسازي را فرمانداري متقبل شد و مابقي روستاهايي که با مشکل آب مواجه هستند را طي نشستي با همه آبدارها، دهيارها، ماموستاها و بخشدارها به يک توافق رسيديم که علاوه بر يک تانکر موجود در فرمانداري دو تانکر ديگر نيز تهيه شود تا مشکل آبرساني به روستاها حل گردد و اين باعث شد که پروژه ماميشان به روال طبيعي خود ادامه دهد.
در اين بين نبايد فراموش کنيم که سه روستا آب شربشان از آب رودخانه است که کاملا غير بهداشتي مي باشد، طي ديداري که با استاندار داشتم اين مشکل نيز برطرف شده و تا پايان سال اين مناطق نيز صاحب آب شرب سالم مي گردند، در روستاي دوم که در گردنه واقع شده بود با بازديد مديرعامل آب و فاضلاب روستايي آب آنها نيز از طريق منبع تامين شد و در روستاي سوم که دسترسي به آب آنها از مسافت زيادي برخوردار است و نيازمند اعتبار 200 ميليون توماني که متاسفانه تاکنون تامين اعتبار نشده است و از طريق آبرساني سيار تامين آب مي گردند و بطور کلي براساس برنامه ريزي که انجام شده با شناسايي چشمه هاي موجود در روستاها و ساخت و تجهيز منبع آب در اطراف اين چشمه ها براي سال آينده مشکلات موجود آبي مرتفع خواهد شد.
در بخش شهري نيز در بخش ازگله يک شهرک وجود دارد که از سال 87 تا الان آب ندارد، در حالي که حدود 60 خانوار در آن سکونت دارند و با مشکلات زيادي روبرو هستند؛ با مطالعات انجام شده طي هفته آينده پروژه آنها نيز شروع بکار کرده و در نهايت اين شهرک نيز از نعمت آب سالم برخوردار خواهد شد؛ همچنين در شبکه فاضلاب شهري ضمن ساماندهي و تجهيز آن يک مخزن آب به مخازن موجود شهرستان ثلاث باباجاني در حال اضافه شدن است.


*بطور قطع بحث سلامت و حوزه بهداشت در هر منطقه نيز حائز اهميت و در اولويت_هاي اصلي قرار دارد، در اين زمينه اين شهرستان در چه وضعيتي قرار دارد؟


وهله اول تاکنون در اين شهرستان بيمارستاني وجود نداشته است و در حال حاضر يک بيمارستان 32 تخت خوابي در حال احداث مي_باشد که فاز اول آن با هماهنگي علوم پزشکي به اتمام رسيده و فاز دوم نيز طي هفته آينده به پيمانکار سپرده خواهد شد.
موضوع بعدي در بخش وجود فوريت هاي پزشکي در سطح شهرستان است، در حال حاضر سه آمبولانس داريم که متاسفانه جوابگوي درمان نيست، اين مهم را هم اضافه کنم که ثلاث باباجاني تنها شهرستاني است که فاقد پزشک متخصص مي باشد و آمبولانس هاي موجود نيز در حد درمان بيماري هاي سرپايي نيز واقعا با کمبود مواجه هستند و نيازمند توجه ويژه مسئولين بهداشتي استان است.
اين نکته مهم را نيز نبايد فراموش کنيم که در شهر ازگله نيزمرکز فوريت هاي پزشکي وجود ندارد، البته با پيگيري هايي که صورت داديم در حال حاضر زميني را به اين کار در منطقه تخصيص داده و مبلغ 150 ميليون تومان نيز اعتبار براي آن در نظر گرفته ايم که مردم اين شهر براي بيماري ها و يا صدمات جزء مجبور به طي مسافت هاي طولاني به شهرستان هاي اطراف نباشند.


* راه سالم و استاندارد در واقع لازمه وجودي هر شهرستان محسوب مي شود با توجه به مسافت طولاني و وجود گردنه_هاي زياد در مسير شهرستان ثلاث باباجاني، در اين زمينه چه اقداماتي انجام شده است؟


بطور کلي پروژه هاي تکميل و تجهيز راه هاي اين شهرستان را در دو بخش مشغول به انجام آنها هستيم، مسير اول از محل پروژه هاي مصوب سفر مقام معظم رهبري به کرمانشاه بوده که با عملياتي شدن 80 کيلومتر به جاده هاي ثلاث اضافه خواهد شد و دوم در رابطه با جاده ثلاث به سمت جوانرود هم شروع بکار شده و به حمداله از پيشرفت هاي بالايي نيز برخوردار بوده ايم .
* مبحث بعدي رفاه اوليه در هر منطقه برق و گاز است، در اين خصوص هم توضيح بفرماييد؟
از زمان حضورم در شهرستان ثلاث باباجاني تاکنون ضمن اينکه برخي از شهرک هاي فاقد برق را با هماهنگي اداره برق و مسئولين شهرک ها از نعمت برق برخوردار شده_اند. ساماندهي کابلها و تير هاي برق موجود در سطح شهر که بصورت کاملا ايمني نصب شوند، در روستاي بزرگي همچون شيخ صالح که بازارچه نيز در آنجا واقع شده و قريب به 3 هزار نفر جمعيت دارد ترانس و تير برق جديد نصب کرديم، در خيلي از روستاها که به علت عدم مجوز ساخت و ساز برق تعلق نگرفته بود طي نشستي با دهياران آنها واحدهايي که در طرح هادي بودند را دستور تخريب داديم و مابقي موانع قانوني آن ها حل و به آنها انشعاب برق واگذار گرديده است و ... از اهم برنامه هاي اجرايي در حيطه برق رساني به اين منطقه بوده است.
در بخش گازرساني امسال براي اولين بار در هفته دولت کلنگ زني 11 روستا را در دستور کار داشتيم، در شهر تازه آباد دو محله که فاقد گاز بودند خوشبختانه صاحب گاز شدند، در شهر ازگله که متاسفانه تاکنون گاز رساني نشده بود با پيگيري هاي انجام شده پيمانکار آن شروع بکار کرده است.


*در کنار تلاش در مسير رشد عمراني اين شهرستان چه اقداماتي را براي پيشرفت فرهنگ انجام داده ايد؟


در بحث مسائل فرهنگي اساس کار آموزش و پرورش است و به همين علت در شهرستان ثلاث باباجاني سعي کرده ايم که با بهاي بيشتر به اين قشر فرهنگي و بررسي و مرتفع ساختن مشکلات آنان بخش اعظمي از مشکلات فرهنگي را برطرف سازيم خيلي از ادارات فرهنگي در شهرستان عملا تعطيل بود که دوباره با حمايت هاي بيشتر آنها را احيا کرديم.
از ديگر اقدامات جامعي که در مسير شناساندن ثلاث باباجاني انجام شده در وهله اول اطلاعات کاملي از آب، جاده، زيربنايي، تاريخي، جغرافيايي و ... منطقه بصورت مدون تهيه شده است و مي توان گفت که تقريبا براي هر روستاي منطقه يک شناسنامه تهيه کرده ايم که مشکلات، پتانسيل ها، ظرفيت هاي آنجا در آن ذکر شده است و راهکارهاي مشکلات موجود را نيز از خود مردم آن منطقه گرفته ايم.
در رابطه با برنامه هاي در دست اجراي فرهنگي ناگفته پيداست که در شهر ثلاث باباجاني يکسري تنوعات خاص خود را دارد بطور مثال در تمامي روستاهاي اين شهرستان يک ماموستا با بيان عقايد و نظرات خاص آن منطقه سخنراني مي کند و غالبا مردم هر منطقه، روستا و يا شهر از ثلاث نيز استقبال بالايي از نمازهاي جماعت مي کنند، در همين راستا به راحتي مي توانيم از اين امر به عنوان يک پتانسيل بالا استفاده کنيم بدين شکل با فراهم ساختن شرايط مساعد و همدلي با اين ائمه جماعات و همچنين بزرگان و معتمدين هر بخش و يا روستا زمينه ايجاد و ثبات و امنيت بيشتر در منطقه را فراهم سازيم.


* پاشنه آشيل ايجاد همدلي در شهرستاني که همواره در معرض خطر توطئه و نفاق دشمنان است و اين شهرستان مرزي را تهديد مي کند، چيست؟


در يک بررسي کلي در اين شهرستان بالغ بر 42 هزار نفر سکونت دارند و حدود 17 هزار نفر در بخش شهري و مابقي در روستاها ساکن هستند و تعداد 206 روستا نيز در اين منطقه وجود دارد که از بزرگترين آنها مي توان به ميرآباد، قل قله، شيخ صالح، چم زرشک و ... اشاره کرد و شهر تازه آباد با 15 هزارنفر و ازگله با 2 هزار نفرجمعيت جز بزرگترين شهرهاي ثلاث باباجاني به حساب مي آيد که 80 درصد از مردم اهل سنت ، 17 درصد اهل حق و 3 درصد اهل تشيع مي باشند و در واقع هدفم از ذکر اين آمار اين است که اينجا مردم سنتي دارد و هر چه نظام بتواند در جهت جذب مردم اقدام کنند براي ما به عنوان مسئولين و نمايندگان دولت تبديل به پتانسيل و ظرفيت مي شود اما با دوري جستن از آنها به طور قطع آسيب خواهيم ديد.


* چگونه مي توانيم آسيبهاي ناشي از معضل شکاف بين مردم و مسئولين در منطقه را به حداقل رساند؟


ما بايد براي مردم اين ديار زمينه هايي را ايجاد کنيم که احساس کنند در تمامي امور سهيم هستند، در واقع ما با برگزاري نشست هاي متوالي با معتمدين و بزرگان شهر به اين نتيجه رسيديم که بطور مثال اگر بخشي از امور اداري شهر را به خود اين افراد واگذار کنيم، هماهنگي و امنيت هاي بيشتري بوجود خواهد آمد چرا که شخصي که در اين منطقه زندگي مي کند از تمام زير و بم ها و مشکلات محل زندگي_اش خبر دارد و قطعا دلسوزي و تعصب بيشتري نسبت به ديگران در برخورد با مسائل دارد و پيگيري مستمرتري را نيز خواهد داشت.

تاريخ همواره ثابت کننده اين واقعيت بوده که حدود 70 درصد از مردم در شهرستان ثلاث باباجاني در انتخابات هاي مختلف شرکت داشته اند و هميشه دربين شهرستان هاي اورامانات بيشترين ميزان مشارکت را به خود اختصاص داده اند اما متاسفانه تنگ نظري هاي گذشته باعث بسياري محدوديت ها در اين بخش شده است.
به اعتقاد من ملاحظات امنيتي در سطح جامعه قطعا مي بايست بومي سازي گردد و با توجه به خلق و خوي مردمان آن منطقه صورت پذيرد که بنده طي مدت زمان تقريبا شش ماهه فعاليتم به عنوان فرماندار با برگزاري نشست ها و ميزگردهاي متعدد با جوانان، مردم، ماموستا، بازديد و بررسي از نزديک مشکلات عمومي مردم در هرمنطقه، سعي کرده ام ارتباط بيشتري با مردم برقرار کنم و در همين راستا نيز در سالن ها موجودي در بخش هاي مختلف شهرستان وجود دارد 7 برنامه مناسبتي انجام داده ايم، اجراي تئاتر البته بصورت محدود و ... توانسته ايم علي رغم کمبود مکان مناسب، وجود مسائل امنيتي ناشي از اتفاقات در منطقه و.... محيطي شاد هر چند کوتاه را براي مردمان اين ديار فراهم سازيم و به اعتقاد من در يک برنامه ميان مدت مي توانيم موانع مذکور را برطرف سازيم.


*قطعا انجام هر طرح و برنامه اي نيازمند صرف هزينه و اعتبار است و در حال حاضر با وجود مشکلات مالي که دولت با آن دست به گريبان است چگونه طرح ها و ايده هاي رشد شهري و منطقه اي را عملياتي مي کنيد؟


يکي از کارهاي که در اين راستا صورت داده ام، جمع آوري سرمايه گذاران بومي شهرستان و استفاده از منابع مالي آنان در جهت پيشرفت جوانان خود اين منطقه بوده است که بطور مثال با تامين زمين توسط فرمانداري و شهرداري يک سرمايه گذار بومي توانسته است به ساخت مجتمع تجاري در اين شهرستان اقدام کند و در همين راستا نيز من و کليه مديران شهري و اداري در فرمانداري، شهرداري و ديگر حوزه ها با وي کمال همکاري و همياري را به خرج داده ايم.


* همانگونه که از بيوگرافي و موقعيت جغرافيايي منطقه ثلاث باباجاني برمي آيد اين خطه داراي نقاط طبيعي زيادي است که مي تواند به عنوان يکي از پايه هاي اساسي گردشگري و توريسم پروري به شمار رود، در اين زمينه چه اقداماتي انجام شده است؟


در بخش طبيعت بکر و کم نظير اين منطقه نيز اگر فرصت و امکانات خدماتي ويژه در اين بخش ها صورت پذيرد بسيار قابل توجه مي باشد، متاسفانه تاکنون عملا اتفاقي صورت نپذيرفته اما قصد داريم با برنامه ريزي هاي بيشتر علاوه بر اسکان مسافران شرايط رفاهي ويژه اي را براي آن ها فراهم سازيم.
با تهيه يک تيزر و بنرهاي تبليغاتي، ايجاد سايت به نام خود شهرستان و معرفي مناطق بکر آن و قرار دادن در معرض ديد علاقمندان در ديگر مناطق گردشگري همچون بيستون، غار قوري قلعه، غار علي صدر و ... سعي خواهيم کرد که مردم اطلاعات بيشتري را در رابطه با طبيعت بکر و کم نظير ثلاث باباجاني پيدا کنند و در همين راستا نيز برنامه هاي ويژه فرهنگي را در اين زمينه در دست اجرا داريم همچون عدم دريافت هزينه اسکان که به نوبه خود يک عامل تشويقي محسوب مي گردد.
از طرفي چشمه روزان به عنوان منطقه گردشگري ويژه شهرستان ثلاث باباجاني را داريم که متاسفانه چون اين مکان تفريحي سياحتي طبق قرارداد با ميراث فرهنگي استان تا پايان سال 94 تحت اجاره شخص مي باشد وي تاکنون به هيچ يک از تعهدات خود پايبند نبوده و عملا نمي توان اقدام قابل توجهي انجام داد: البته طي رايزني هايي که با سازمان ميراث فرهنگي صورت داده ايم پس از اتمام قرارداد وي اين منطقه گردشگري به شوراي دهياران شهرستان بصورت عام المنفعه واگذار مي_گردد .

منبع: آوای کرمانشاه-علی پورداراب


مدیر سایت      تاریخ مطلب :    1394/06/29      کد مطلب :  3676
نظرات خوانندگان
نام نویسنده
متن ارسالی
 


تماس با ما
تعرفه تبلیغات
آرشیو مطالب
پیوندها
کلیه حقوق مادی و معنوی وبسایت به پایگاه خبری تحلیلی کاج متعلق می باشد        مطالب مندرج در وبسایت با ذکر منبع بلامانع می باشد             طراحی و اجر : شرکت نرم افزاری ستاره صبح غرب