جستجو    
امروز شنبه 1396/4/3 شمسی برابر با 6/24/2017  میلادی زمان بارگذاری صفحه 4:44


   عناوین جدید
عبور مجردها از سن مناسب ازدواج/کاريکاتور
اداره کشور به دعوا احتیاج ندارد
رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان برتر کشور: عده‌ای تا کلمه‌ «دشمن» تکرار می‌شود، ناراحت می‌شوند
اصولا بود و نبود وزارت ارشاد چه تفاوتی دارد؟
سیاست‌های کلی انتخابات و نظامیان/حل این مسئله احتیاج به شفافيت بيشتري دارد
استعفای وزیر ورزش و جوانان تایید شد
خداحافظی ۳ وزیر با کابینه/ استعفای فانی تکذیب شد
رهبر انقلاب: ممنوعیت ورود نیروهای مسلح و قوای سه‌گانه در دسته‌بندی‌های سیاسی و جناحی انتخابات
بیکاری، مشکل بزرگ اقتصاد ایران
از سال آینده بنزین وارد نمی‌کنیم
یکی از فرماندهان ارشد سابق ناتو : تقابل نظامی ایران و آمریکا بعد از انتخابات حتمي است
نقدی از سر علاقه؛ برسد به دست آیت‌الله
به بهانه پایان احمدی‌نژاد در سپهر سياسي ايران/پایان عصر چپ‌گرایی در ایرانِ بعد از انقلاب
پاپ: التماس می‌کنم در حلب آتش بس كنيد
اعتراف قاپ‌زن حرفه‌اي
آمران حمله به مطهری، نظامی هستند
علی مطهری در نامه‌ای به آیت‌الله یزدی: رویکردتان، دین‌گریز است
ایران بر سکوی نایب قهرمانی جهان تکیه زد
آيا نقد، مصداق ‌‌‌فعالیت تبلیغی علیه نظام‌‌‌ است؟ تاملی بر ‌‌‌فعالیت تبلیغی علیه نظام
به زودي كانديداي مورد حمايت احمدي‌نژاد مي‌آيد! پروژه جديد ياران احمدي‌نژاد؛ معاون اولي او
توضیح رهبر انقلاب درباره جلسه خصوصی با محمود احمدی‌نژاد/ گفتیم صلاح نمی‌دانیم شما شرکت کنید
جناب خان به پیشواز مرگ رفت
دوبار اعدام برای شوهرعمه قاتل
باهنر هم منع احمدی‌نژاد از كانديداتوري را تاييد كرد
زن جوان، قربانی عشق شیطانی شوهر
   مقالات

اعتماد چیزی که این روزها گم شده است

فائزه، فائزه است! «دختر هاشمي» يا «فائزه هاشمي»؟

چه شد که به امروز رسیده‌ایم؟ این نشانه‌های روشن

چرايي بي‌رغبتي اصولگرايان

هشدار درباره نظریه جمهوری مداحان

هفته دفاع مقدس ، مظهر پیروزی مقاومت مظلومانه - کرم محمدی*

مديران‌قانون‌‌پذيرکجايند؟

"بایدها و نبایدهای قانون خدمت وظیفه عمومی"

يمن؛ وجدان‌هاي خواب؛ چشم‌هاي نابينا

نامه صادق زیباکلام به سعيد مرتضوی؛ بسیاری از رویدادهای ۸۸ همچنان در تاریکی‌اند

گزينه‌ نهايي اصلاح طلبان

باندبازی سیاسی به نام اصولگرایی

"ناظری و زیستن به عشق موسیقی ایرانی"

یکسال کلیدی روحانی

ماموران‌ايراني‌بدون‌سفرنامه!

ذبح محترمانه قانون!

مصدق بزرگ و یخ‌بندان مرداد 32

رسانه های قصرشیرین را دریابید

تاریخ کرمانشاه می گوید؛ سهم ما بیشتر از اینهاست!

اصلاحات و رعايت قواعد بازي


کد مطلب  5774      تاریخ مطلب     1395/06/25

يمن؛ وجدان‌هاي خواب؛ چشم‌هاي نابيناآفتاب کرمانشاه: از تجاوز وحشيانه و جنگ نابرابر آل‌سعود عليه مردم مظلوم و محروم يمن بيش از هجده ماه سپري مي‌شود. تامل بر عملکرد رژيم آل‌سعود در تجاوز آشکار به اين کشور مستقل و مسلمان؛ جنايات صهيونيست‌ها در حق مردم فلسطين و لبنان را در اذهان زنده کرده و اشتراک نظر؛ هدف و عمل آنان را روز به روز نمايان‌تر مي‌کند.

الف- هدف قرار دادن زيرساخت‌ها رژيم صهيونيستي هنگام حمله به غزه در فلسطين اشغالي و جنوب لبنان در جنگ‌هاي 22 و 33 و 50 روزه؛ در اولين قدم زير ساخت‌هاي منطقه را همچون بيمارستان‌ها؛ منابع آب؛ تاسيسات برق؛ مخازن سوخت؛ مراکز فرهنگي؛ محل استقرار خبرنگاران و... را هدف بمب‌‌ها و موشک‌هاي خود قرار مي‌داد. آل‌سعود نيز بدون کم و کاست همين اقدامات جنايتکارانه را در صنعا؛ صعده؛ تعز؛ عدن و... اجرا نموده و سرمايه‌هاي اندک امروز و آينده مردم مسلمان يمن را منهدم مي‌نمايد. از صهيونيست‌ها انتظاري جز قتل و آدم‌کشي و ايجاد سرزمين سوخته نمي‌رود اما از رژيمي که خود را خادم حرمين شريفين نام نهاده است اين ددمنشي و وحشي‌گري حداقل به اين عرياني و شدت؛ انتظار نمي‌رفت.

ب- قتل‌عام غيرنظاميان علي‌رغم آنچه در کنوانسيون‌هاي بين‌المللي آمده و با هرگونه حملات به اهداف غيرنظامي و بويژه زنان و کودکان مخالفت شده است؛ هدف قرار دادن غيرنظاميان از جمله راهبردهاي اساسي و غيرقابل انکار ارتش اشغالگر قدس است. موضوعي که آشکارا صهيونيست‌ها از اعتراف به آن ابايي ندارند. در جريان حمله نظامي ارتش اشغالگر قدس به نوار غزه در سال 1393 که 50 روز به طول انجاميد سازمان ملل متحد اين رژيم را در ليست سياه کشورهاي کودک‌کش قرار داد اما با فشارهاي پيدا و پنهان دولت آمريکا؛ نام اشغالگران خون‌ريز از اين ليست پاک شد.
اينک بعد از قريب به دو سال اين سناريو عينا تکرار شده است. حملات هجده ماهه آل‌سعود به يمن نيز از همين رويه پيروي کرده و يونيسف در بيانيه‌اي اعلام کرده است که تنها در سال 2015 تعداد 900 کودک يمني در جريان حملات ارتش سعودي به اين کشور کشته شده‌اند. علاوه بر کشته‌شدگان؛ دو هزار نفر نيز مجروح و هفت ميليون کودک يمني از رفتن به مدرسه بازمانده‌اند. غيرنظاميان يمني و بويژه کودکان نه تنها کشته و مجروج مي‌شوند بلکه مراکز درماني محل مداواي مجروحانشان نيز توسط بمب‌ها و موشک‌هاي خريداري شده از آمريکا و انگليس و فرانسه با خاک يکسان مي‌گردد. تعداد حملات به مدارس و بيمارستان‌ها دوچندان شده و اين عدد به 115 مورد رسيده است. کودکان يک‌سوم غيرنظامياني هستند که کشته شده‌اند و حدود يک‌چهارم کل تعداد مجروحان را تشکيل مي‌دهند.
به دليل جنايات آشکار حکام عربستان در کشور يمن که بديهي‌ترين حقوق انساني را و بويژه در بحث کودکان زير پا نهاده است؛ اين بار نيز سازمان ملل در گزارش سالانه خود درباره ناقضان حقوق کودکان را منتشر نمود. در اين گزارش به عربستان سعودي به عنوان مسوول 60 درصد تلفات کودکان در جنگ يمن اشاره گرديد. با کمال تاسف تنها چند روز پس از انتشار گزارش مورد نظر، بان‌کي‌مون دبيرکل سازمان متحد با دستپاچگي و در يک اقدام بي‌سابقه نام دولت پادشاهي سعودي را از فهرست ناقضين حقوق کودکان خارج کرد!

ج- همنوايي غربي‌ها و مرتجعين عرب جنايات صهيونيست‌ها طي 60 سال گذشته در حق مردم فلسطين و لبنان بدون چراغ سبز آمريکا و حمايت اروپايي‌ها و کمک‌هاي اطلاعاتي غرب امکانپذير نبوده و مرتجعين عرب و از جمله رژيم آل‌سعود در اين راه يار و هم‌پيمان آمريکا بوده و مي‌باشد مساله‌اي که در جريان جنگ 33 روزه لبنان و 22 و 50 روزه غزه بارها توسط مقامات صهيونيستي افشا گرديد. حمله سعودي‌ها به يمن و جنايات هولناکي که در اين کشور در حال وقوع است مانند آنچه در سرزمين‌هاي اشغالي فلسطين صورت مي‌پذيرد از حمايت کامل آمريکا؛ اروپا و مرتجعين عرب برخوردار است. اصولا شاهزادگان سعودي بدون اجازه کاخ سفيد جرات مبادرت به چنين اقدامي نداشته‌اند.

بخش اعظم سران عرب نيز به جاي آنکه با اشغالگران سرزمين‌هاي عربي مبارزه کنند؛ در کنار شاهزادگان سعودي قرار گرفته و زنان و کودکان يمني را هدف قرار داده‌اند. امروزه حقوق بشر مورد ادعاي مجامع غربي به راحتي در برابر دلارهاي نفتي آل‌سعود قرباني گرديده است. علاوه بر بمباران‌هاي شديد؛ محاصره ساکنان مناطق غيرنظامي براي به زانود درآوردن رزمندگان مقاومت اسلامي؛ يکي ديگر از سياست‌هاي رژيم صهيونيستي است.

به نحوي که سال‌هاست باريکه غزه در محاصره تمام‌عيار زميني؛ هوايي و دريايي قرار دارد. در جريان تجاوز به کشور يمن؛ آل‌سعود نيز با تمام وجود از ورود و خروج هرگونه کمک دارويي و غذايي به کشور يمن جلوگيري نموده و با فشار بر غيرنظاميان در صدد درهم شکستن روحيه مقاومت مردم اين کشور است.

اگرچه اين دو رژيم هر دو در قتل و آدم‌کشي سابقه‌اي به درازاي تاريخ شکل‌گيري خويش دارند؛ اما سکوت کشورهاي مدعي حمايت از حقوق انسان‌ در اين قضايا بسيار درس‌آموز بوده و نشان مي‌دهد که منافع سياسي و اقتصادي براي اين مدعيان تعيين‌کننده اولويت‌ها است. د- سکوت دولت‌هاي غربي و مجامع بين‌المللي کشورهاي غربي معمولا خود را تنها مدافع آزادي انديشه؛ حق انتخاب؛ حقوق بشر؛ دموکراسي و... دانسته و در اين راه صدها سازمان عريض و طويل تشکيل داده‌اند. آنان حتي اعدام قاچاقچيان موادمخدر را خلاف حقوق بشر دانسته و آن را محکوم مي‌نمايند.
اما در برابر آنچه ديروز در جنوب لبنان و نوار غزه رخ داد و آنچه امروز در جاي جاي کشور مظلوم و محروم يمن در حال وقوع است؛ نه تنها سکوت بلکه از اقدام جنايتکارانه متجاوزان به صورت علني حمايت مي‌کنند. از ديد مقامات غربي و مجامع بين‌المللي که معمولا به عنوان حياط خلوت سياست‌هاي خويش از آنها بهره‌برداري مي‌نمايند؛ انگار نه انگار در سرزمين مظلوم يمن منازل ويران، مزارع سوخته شده و زنان و کودکان آواره و از هرگونه امکانات پزشکي و بهداشتي محروم گرديده‌اند.

تامل بر آنچه آل‌سعود در يمن مرتکب مي‌شوند و سکوت مدعيان دفاع از حقوق بشر نشان مي‌دهد که وجدان‌هاي مجامع بين‌المللي و دول غربي خفته و چشم‌هايشان در برابر وقايع تلخ و جنايت‌هاي فجيع و قساوت‌هاي هولناک نابينا گرديده است. آل‌سعود به صراحت اعلام کرده است که براي بازگرداندن عبد ربه منصور هادي؛ حاکميت ملي يمن را مورد تجاوز قرار داده‌اند و غربي‌ها که فرياد دموکراسي‌خواهي‌شان گوش فلک را کر کرده است هرگز به اين موضوع اعتراض نکرده و رگ غيرت حمايت از دموکراسي آنان همچنان خفته و بي‌احساس باقي مانده است.

دلارهاي نفتي حکام آل‌سعود آنان را به خوابي عميق فرو برده و خون‌هاي به ناحق ريخته شده زنان و کودکان و ايجاد سرزمين سوخته در يمن را ناديده گرفته و با اين سياست‌ها؛ مهر تاييدي بر جنايات سعودي‌ها مي‌زنند. حمام خوني که رژيم آل‌سعود در يمن به راه انداخته است، نه تنها هرگز افتخار و پيروزي براي ارتش سعودي نيست بلکه خون‌هاي به ناحق ريخته شده سرانجامي شوم و دردناک براي پادشاهي آنان رقم خواهد زد.

در طول تاريخ حاکميت خاندان سعودي تاکنون؛ دست سران اين رژيم به خون ميليون‌ها انسان مسلمان آغشته شده است. کيست که نداند آنچه امروز در سوريه؛ عراق؛ بحرين و لبنان در حال وقوع است؛ با هدايت و حمايت اين خاندان خون‌ريز صورت گرفته و مي‌گيرد. توجه بيش از پيش حکام سعودي به ايجاد درگيري‌ها در فراسوي مرزهاي خود و بويژه نقض حاکميت و تجاوز به کشور مسلمان يمن؛ باعث گرديد تا توان برنامه‌ريزي و ساماندهي امر مهم مربوط به حجاج بيت‌الله الحرام را نداشته باشند و همين امر شهادت مظلومانه هزاران زائر خانه خدا را به دنبال داشت. بدون شک فاجعه تاسف‌بار منا براي هميشه تاريخ بسان لکه ننگي از بي‌کفايتي آل‌سعود بر چهره اين خاندان حک خواهد شد و اين چهره را کريه‌تر از گذشته در منظر جهانيان و بويژه مسلمانان به نمايش خواهد گذاشت.

مطلب را با فرازي از بيانات مقام رهبري به پايان مي‌برم که فرمودند: اگر نگوييم اين حادثه با تعمد بوده، اين بي‌تدبيري و بي‌کفايتي، جرم است.

فرماندار شهرستان گيلانغرب


مدیر سایت      تاریخ مطلب :    1395/06/25      کد مطلب :  5774
نظرات خوانندگان
نام نویسنده
متن ارسالی
 


تماس با ما
تعرفه تبلیغات
آرشیو مطالب
پیوندها
کلیه حقوق مادی و معنوی وبسایت به پایگاه خبری تحلیلی کاج متعلق می باشد        مطالب مندرج در وبسایت با ذکر منبع بلامانع می باشد             طراحی و اجر : شرکت نرم افزاری ستاره صبح غرب