جستجو    
امروز یکشنبه 1396/3/7 شمسی برابر با 5/28/2017  میلادی زمان بارگذاری صفحه 7:27


   عناوین جدید
عبور مجردها از سن مناسب ازدواج/کاريکاتور
اداره کشور به دعوا احتیاج ندارد
رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان برتر کشور: عده‌ای تا کلمه‌ «دشمن» تکرار می‌شود، ناراحت می‌شوند
اصولا بود و نبود وزارت ارشاد چه تفاوتی دارد؟
سیاست‌های کلی انتخابات و نظامیان/حل این مسئله احتیاج به شفافيت بيشتري دارد
استعفای وزیر ورزش و جوانان تایید شد
خداحافظی ۳ وزیر با کابینه/ استعفای فانی تکذیب شد
رهبر انقلاب: ممنوعیت ورود نیروهای مسلح و قوای سه‌گانه در دسته‌بندی‌های سیاسی و جناحی انتخابات
بیکاری، مشکل بزرگ اقتصاد ایران
از سال آینده بنزین وارد نمی‌کنیم
یکی از فرماندهان ارشد سابق ناتو : تقابل نظامی ایران و آمریکا بعد از انتخابات حتمي است
نقدی از سر علاقه؛ برسد به دست آیت‌الله
به بهانه پایان احمدی‌نژاد در سپهر سياسي ايران/پایان عصر چپ‌گرایی در ایرانِ بعد از انقلاب
پاپ: التماس می‌کنم در حلب آتش بس كنيد
اعتراف قاپ‌زن حرفه‌اي
آمران حمله به مطهری، نظامی هستند
علی مطهری در نامه‌ای به آیت‌الله یزدی: رویکردتان، دین‌گریز است
ایران بر سکوی نایب قهرمانی جهان تکیه زد
آيا نقد، مصداق ‌‌‌فعالیت تبلیغی علیه نظام‌‌‌ است؟ تاملی بر ‌‌‌فعالیت تبلیغی علیه نظام
به زودي كانديداي مورد حمايت احمدي‌نژاد مي‌آيد! پروژه جديد ياران احمدي‌نژاد؛ معاون اولي او
توضیح رهبر انقلاب درباره جلسه خصوصی با محمود احمدی‌نژاد/ گفتیم صلاح نمی‌دانیم شما شرکت کنید
جناب خان به پیشواز مرگ رفت
دوبار اعدام برای شوهرعمه قاتل
باهنر هم منع احمدی‌نژاد از كانديداتوري را تاييد كرد
زن جوان، قربانی عشق شیطانی شوهر
   مقالات

اعتماد چیزی که این روزها گم شده است

فائزه، فائزه است! «دختر هاشمي» يا «فائزه هاشمي»؟

چه شد که به امروز رسیده‌ایم؟ این نشانه‌های روشن

چرايي بي‌رغبتي اصولگرايان

هشدار درباره نظریه جمهوری مداحان

هفته دفاع مقدس ، مظهر پیروزی مقاومت مظلومانه - کرم محمدی*

مديران‌قانون‌‌پذيرکجايند؟

"بایدها و نبایدهای قانون خدمت وظیفه عمومی"

يمن؛ وجدان‌هاي خواب؛ چشم‌هاي نابينا

نامه صادق زیباکلام به سعيد مرتضوی؛ بسیاری از رویدادهای ۸۸ همچنان در تاریکی‌اند

گزينه‌ نهايي اصلاح طلبان

باندبازی سیاسی به نام اصولگرایی

"ناظری و زیستن به عشق موسیقی ایرانی"

یکسال کلیدی روحانی

ماموران‌ايراني‌بدون‌سفرنامه!

ذبح محترمانه قانون!

مصدق بزرگ و یخ‌بندان مرداد 32

رسانه های قصرشیرین را دریابید

تاریخ کرمانشاه می گوید؛ سهم ما بیشتر از اینهاست!

اصلاحات و رعايت قواعد بازي


کد مطلب  5815      تاریخ مطلب     1395/07/06

هفته دفاع مقدس ، مظهر پیروزی مقاومت مظلومانه - کرم محمدی*
سی و شش سال از تجاوز رژیم وقت بعث عراق به جمهوری اسلامی ایران سپری می شود. اگرچه در ظاهر امر از مرزهای کشور عراق به ایران حمله شده بود اما به گواهی اسناد معتبر ، هشت سال دفاع و مقاومت جانانه ملت رشید ایران تنها در مقابل رژیم بعث صدام نبود بلکه در برابر ابر قدرت ها و مرتجعین عرب حوزه خلیج فارس بود.
هفته دفاع مقدس ، مظهر پیروزی مقاومت مظلومانه - کرم محمدی*
میراژهای فرانسوی ، تانک های تی هفتاد و دو و میگ های پیشرفته اتحاد جماهیر شوروی سابق، آواکس های آمریکایی مستقر در خاک عربستان ، کمک های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به حزب بعث و دلارهای نفتی شیوخ حاشیه خلیج فارس و به ویژه آل سعود ، نتوانست خللی در اراده پولادین متکی به ایمان ملت ایران ایجاد کند.
سرانجام این هشت سال، پیروزی درخشان و ماندگار ایمان ، اتحاد ،مقاومت و ولایت پذیری ملت مسلمان ایران بر جبهه کفر و نفاق و ارتجاع بود .
چه زیبا فرمود امام راحل امت (ره) که 'ما در جنگ ابهت هر دو ابر قدرت را شکستیم'، در این کارزار و آوردگاه ، به زیبایی تمام کارآمدی ولایت و رهبری یک فقیه عادل در عرصه های مختلف به ویژه عرصه حساس ، تاریخی و سرنوشت ساز جنگ هشت ساله به زیباترین وجه ممکن به منصه ظهور رسید.
این دم مسیحایی ولی فقیه زمان بود که دل آشوبی و هراس ایجاد شده بر اثر حملات هوایی ، زمینی و دریایی رژیم بعث در سی یکم شهریور ماه سال 59 را به آرامش و ایجاد روحیه مقاومت و در نهایت پیروزی تبدیل کرد.
هفته دفاع مقدس ، پاسداشت همه خوبی هاست ، چه خوبی ای بالاتر از ایمان به خدا و خدا را ناظر بر اعمال خود دیدن و خود را در محضر او احساس کردن است. همین ایمان به خدا ، روحیه شهادت طلبی را به عنوان سلاحی بی بدیل و کار آمد فراروی انسان های خالص قرار می دهد و رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس با تکیه بر خدا و بهره گیری از سلاح شهادت ، توانستند کشور خود را به قول امام خمینی(ره) 'بر بال ملائکه الله بنشانند'.
هفته دفاع مقدس یعنی اثبات عملی این که ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد. در فرهنگی که شهادت را شیرین تر از عسل می داند ، برای دفاع از حق ، پاسداری از اسلام و قرآن و مقابله با متجاوزان به ایران عزیز ، رهروان چنین مکتبی از مرگ پروایی ندارند.
رزمندگان اسلام شامل سپاه ، ارتش ، نیروهای انتظامی ، بسیج و عشایر و اقشار مختلف مردم به زیبایی این شعر را در جبهه ها نبرد معنا کردند که :
مرگ اگر مرد است گو نزد من آی تا بگیرم در آغوشش تنگ تنگ
من از او جانی ستانم جاودان او ز من دلقی ستاند رنگ رنگ
آری در میدان های جهاد و شهادت و آتش و خون ، مرگ از فرزندان این سرزمین فرار می کرد و عزت امروز ما از فداکاری آن روزهای رزمندگان و شهیدان نشات گرفته است. هفته دفاع مقدس ، هفته همه خوبیهاست ، زیرا وطن دوستی و عشق به ایران عزیز که ریشه در اعتقادات دینی ملت ایران دارد، در هشت سال جنگ تحمیلی به زیباترین شکل ممکن درخشش یافت.
پیروان تمام ادیان ، مذاهب و اقوام ایرانی با سلیقه های مختلف در هشت سال جنگ تحمیلی متحد ، منسجم و یکپارچه در کنار هم این شعر را در صحنه های جنگ معنا و تفسیر کردند که: چون ایران نباشد تن من مباد - بدین بوم و بر زنده یک تن مباد
با این سرمایه های گرانسنگ ، مردم ایران توانستند گردنه ها و دره های هولناک را به سلامت پشت سر گذاشته و توطئه های بسیار خطرناک و مخرب را خنثی کنند . ملت ایران سربلند و پیروز این میدان شد و اما صدام حسین که خود را سردار قادسیه می نامید ،سرش با ذلت ، خفت و خواری بر دار مجازات و مکافات رفت و در مقابل ، سربازان و سرداران و مدافعان ایران اسلامی به واسطه حق طلبی ، سرافرازان همیشه تاریخ شدند.
از حزب بعث که در سال 1359 با حمایت همه قدرت های جهانی و شیوخ حاشیه خلیج فارس ، سودای سقوط هفت روزه نظام نوپای اسلامی ایران را در سر داشت ، جز نامی مملو از خباثت و جنایت در تاریخ نیست. اما جمهوری اسلامیِ ایران با ثبات ، صلابت ، مقتدر و منسجم تر ار آن دوران در عرصه داخلی ، منطقه ای و بین المللی به حیات جاودانه خود ادامه می دهد.
جنگ هشت ساله نشان داد که متجاوزان به خاک پاک ایران اسلامی همیشه جاویدان ، سرانجامی جز شکست و ذلت نداشته و نخواهند داشت. این مهم در سایه برخورداری از روحیه مقاومت ، مبارزه ، همدلی ، شهادت طلبی ، ایثار و اطاعت از ولایت بدست آمده است.
تا زمانی که این ویژگی ها بر کشورمان حاکم باشد هیچ قدرت و ابرقدرتی توان تجاوز به تمامیت ارضی و استقلال نظام جمهوری اسلامی ایران را نخواهد داشت.
اگر امروز دکتر حسن روحانی در آمریکا در برابر سران و روسای ممالک مختلف با افتخار و صدای رسا می گوید: 'حق گرفتنی است و اگر حقوقمان را در برجام ندهند با زور می گیریم' ، از آن روست که رئیس جمهوری از مقامات و مسئولان دفاع مقدس و همرزم سرداران شهید و مأنوس با روحیه و سیره شهدا و همنشین با رزمندگان بوده است و نیک می داند که با آن سرمایه و گنجینه پر افتخار می توان در برابر قلدر مآبی ها دشمنان این آب و خاک مقدس ایستادگی کرد و حق ملت ایران را گرفت.
ملت ایران در هشت سال جنگ تحمیلی ، مظلومانه ترین مقاومت را از خود نشان داد و ثابت کرد که در اوج مظلومیت و بی کسی، می توان یار و یاور هم شد و پیروزی و عزت را در آغوش گرفت.
ساکنان سرزمین پهناور ایران ثابت کردند که مردان مدیریت و کنترل برهه های حساس و تاریخی بوده و تهدیدهای براندازانه را با توکل برخدا به فرصت های گرانسنگ تبدیل می کنند.
هفته دفاع مقدس یعنی اینکه می شود به جای 'من' بودن و هرکسی راه خود را در پیش گرفتن ، در زیر پرچم سه رنگ ایران عزیز که مزین به نام نامی خالق جهان است ،؛ 'ما' شد. این هفته یعنی همه مردم و به ویژه مدیران تمامی قوا و زیرمجموعه های آنان بدانند که مدیون و وامدار شهدای همیشه جاوید ، آزادگان صابر و سرافراز، جانبازان راست قامت ، رزمندگان دلاور روزهای جنگ ، جهاد ،صبر و متانت و بردباری خانواده های آنها هستند.
از این روست که دولت تدبیر و امید ، بسیاری از مدیران ارشد و زیرمجموعه های آنها را از میان جامعه شرافتمند ، غیور ، شجاع و مدبر ایثارگران انتخاب کرده است.
مطلب را با فرازی از بیانات مقام معظم رهبری درخصوص دفاع مقدس به پایان می برم که می فرمایند: 'ما مدت هشت سال از حیثیت ، ناموس ، دین ، تمامیت ارضی ، مردم ، انقلاب ، حکومت ، نظام اسلامی و قرآن دفاع کردیم و چنین دفاعی ، مقدس است.


مدیر سایت      تاریخ مطلب :    1395/07/06      کد مطلب :  5815
نظرات خوانندگان
نام نویسنده
متن ارسالی
 


تماس با ما
تعرفه تبلیغات
آرشیو مطالب
پیوندها
کلیه حقوق مادی و معنوی وبسایت به پایگاه خبری تحلیلی کاج متعلق می باشد        مطالب مندرج در وبسایت با ذکر منبع بلامانع می باشد             طراحی و اجر : شرکت نرم افزاری ستاره صبح غرب