جستجو    
امروز یکشنبه 1396/3/7 شمسی برابر با 5/28/2017  میلادی زمان بارگذاری صفحه 7:32






   عناوین جدید
عبور مجردها از سن مناسب ازدواج/کاريکاتور
اداره کشور به دعوا احتیاج ندارد
رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان برتر کشور: عده‌ای تا کلمه‌ «دشمن» تکرار می‌شود، ناراحت می‌شوند
اصولا بود و نبود وزارت ارشاد چه تفاوتی دارد؟
سیاست‌های کلی انتخابات و نظامیان/حل این مسئله احتیاج به شفافيت بيشتري دارد
استعفای وزیر ورزش و جوانان تایید شد
خداحافظی ۳ وزیر با کابینه/ استعفای فانی تکذیب شد
رهبر انقلاب: ممنوعیت ورود نیروهای مسلح و قوای سه‌گانه در دسته‌بندی‌های سیاسی و جناحی انتخابات
بیکاری، مشکل بزرگ اقتصاد ایران
از سال آینده بنزین وارد نمی‌کنیم
یکی از فرماندهان ارشد سابق ناتو : تقابل نظامی ایران و آمریکا بعد از انتخابات حتمي است
نقدی از سر علاقه؛ برسد به دست آیت‌الله
به بهانه پایان احمدی‌نژاد در سپهر سياسي ايران/پایان عصر چپ‌گرایی در ایرانِ بعد از انقلاب
پاپ: التماس می‌کنم در حلب آتش بس كنيد
اعتراف قاپ‌زن حرفه‌اي
آمران حمله به مطهری، نظامی هستند
علی مطهری در نامه‌ای به آیت‌الله یزدی: رویکردتان، دین‌گریز است
ایران بر سکوی نایب قهرمانی جهان تکیه زد
آيا نقد، مصداق ‌‌‌فعالیت تبلیغی علیه نظام‌‌‌ است؟ تاملی بر ‌‌‌فعالیت تبلیغی علیه نظام
به زودي كانديداي مورد حمايت احمدي‌نژاد مي‌آيد! پروژه جديد ياران احمدي‌نژاد؛ معاون اولي او
توضیح رهبر انقلاب درباره جلسه خصوصی با محمود احمدی‌نژاد/ گفتیم صلاح نمی‌دانیم شما شرکت کنید
جناب خان به پیشواز مرگ رفت
دوبار اعدام برای شوهرعمه قاتل
باهنر هم منع احمدی‌نژاد از كانديداتوري را تاييد كرد
زن جوان، قربانی عشق شیطانی شوهر
   مقالات

اعتماد چیزی که این روزها گم شده است

فائزه، فائزه است! «دختر هاشمي» يا «فائزه هاشمي»؟

چه شد که به امروز رسیده‌ایم؟ این نشانه‌های روشن

چرايي بي‌رغبتي اصولگرايان

هشدار درباره نظریه جمهوری مداحان

هفته دفاع مقدس ، مظهر پیروزی مقاومت مظلومانه - کرم محمدی*

مديران‌قانون‌‌پذيرکجايند؟

"بایدها و نبایدهای قانون خدمت وظیفه عمومی"

يمن؛ وجدان‌هاي خواب؛ چشم‌هاي نابينا

نامه صادق زیباکلام به سعيد مرتضوی؛ بسیاری از رویدادهای ۸۸ همچنان در تاریکی‌اند

گزينه‌ نهايي اصلاح طلبان

باندبازی سیاسی به نام اصولگرایی

"ناظری و زیستن به عشق موسیقی ایرانی"

یکسال کلیدی روحانی

ماموران‌ايراني‌بدون‌سفرنامه!

ذبح محترمانه قانون!

مصدق بزرگ و یخ‌بندان مرداد 32

رسانه های قصرشیرین را دریابید

تاریخ کرمانشاه می گوید؛ سهم ما بیشتر از اینهاست!

اصلاحات و رعايت قواعد بازي


کد مطلب  5904      تاریخ مطلب     1395/08/04

اداره کشور به دعوا احتیاج ندارد




گروه سیاسی:رییس جمهور گفت: اگر فکر و اندیشه امام نبود بعد از حدود ۴۰ سال، انقلاب ما می‌ماند؟ اگر افکار امام نبود، امروز جمهوری اسلامی به عنوان حکومت الگو در جهان قابل طرح بود؟
اداره کشور به دعوا احتیاج ندارد
حجت‌الاسلام حسن روحانی در جمع مردم شهرستان خمین، با بیان اینکه برای دولت یازدهم افتخاری فراموش‌نشدنی است که میهمان مردم عزیز خمین هستیم، گفت: مردم خمین جایگاه ویژه‌ای در افکار عمومی ملت ایران و سراسر جهان دارند و در سراسر دنیا نام خمین به خاطر شخصیت بلند امام جاودانه خواهد بود.
او با ذکر خاطره‌ای از اوایل انقلاب گفت: در سال‌های اول انقلاب در جمع مسلمانان چین، وقتی هیات ایرانی وارد شد و گفتیم از ایران هستیم، همه مردم فریاد زدند و گفتند خمینی. بسیاری از مردم جهان نام ایران را و نام انقلاب اسلامی را و نام مقاومت ملت بزرگ ایران و ایستادگی مردم در برابر ابرقدرت‌ها و مستکبران عالم را مساوی نام امام راحل می‌دانند. کسی فکر نمی‌کرد طلبه‌ای که در حوزه علمیه اراک پای درس مرحوم شیخ حائری می‌نشست و روزی در کنار استادش به قم مهاجرت کرد، می‌تواند پرچمی را به اهتزاز در آورد که جوانان و نخبگان و فرهیختگان از سراسر ایران پای آن، شعار استقلال آزادی و جمهوری اسلامی را طنین‌افکن کنند.
رییس جمهور تصریح کرد: امام نه تنها استقلال واقعی و عزت و عظمت را برای مردم به ارمغان آورد، بلکه حکومت مردمی و مردمسالاری دینی را در این سرزمینی که عشق پیامبر در طول تاریخ تصف کرده، استقرار بخشد. اگر فکر و اندیشه امام نبود بعد از حدود ۴۰ سال، انقلاب ما می‌ماند؟ اگر افکار امام نبود، امروز جمهوری اسلامی به عنوان حکومت الگو در جهان قابل طرح بود؟
روحانی افزود: اینکه رای مردم و صندوق آرا بتواند پایه مدیریت باشد و قانون خدا قانون حاکم بر جامعه باشد، از دیدگاه متحجران قابل جمع نبود. می‌گفتند یا فرمان خدا یا رای مردم؛ اما این امام بود که در ایامی که در پاریس بود، شعار جمهوری اسلامی ر اعلام کردند. قبل از آن شعار استقلال آزادی حکومت اسلامی، شعار ما بود اما بعد از اعلام امام شعار انقلاب به استقلال آزادی جمهوری اسلامی تبدیل شد. انقلابی بودن یعنی همین شعار. همه انقلاب ما و نظام اسلامی در همین شعار خلاصه شده است. این ملت بزرگ و عزیز و هرگز نخواهد گذاشت آزادی و استقلال ملت از دست برود. اگر امام نبود، شما فکر می‌کنید چیزی به نام هنر اسلامی و انقلابی داشتیم؟ سینمای و موسیقی اسلامی و انقلابی داشتیم؟ عده‌ای با همه این‌ها مخالف بودند. حتی اگر جرات می‌کردند، با دانشگاه‌ها هم میانه‌ای نداشتند. این امام بود که وحدت حوزه و دانشگاه را به ارمغان آورد.
روحانی تاکید کرد: شما فکر می‌کنید اگر امام نبود امروز این همه زنان و بانوان بزرگوار می‌توانستند در این وزرشگاه اجتماع کنند؟ برخی آن زمان می‌گفتند زنان نباید در تظاهرات خیابانی شرکت کنند، چون اگر شعار بدهند صدای آن‌ها به گوش نامحرم می‌رسد. می‌گفتند نباید زنان پای صندوق آرا بیایند و زنان برای تحصیل در دانشگاه آفریده نشدند. زنان فقط حق خانه‌داری و زندگی سنتی دارند. البته مادر بودن افتخاری بزرگ است. امام بود که مقام والای زنان را در چارچوب قانون اسلام و سنت نبوی به نقطه اوج در کشور رساند.
رییس‌جمهور با درورد بر مردم بزرگ و انقلابی و شجاع خمین، اظهار کرد: این امام بود که راه را باز کرد. آن‌ها که می‌آمدند نوفل لوشاتو، می‌دیدند امام زیر خیمه‌ای نماز جماعت به پا می‌کرد و زنان و مردان برای نماز به صورت مخلتط می‌ایستادند. آن زمان از نظر برخی علما زنان نباید در نماز جلو‌تر از مردان می‌ایستادند اما طبق فتوای امام اگر در نماز زن جلو‌تر از مرد بایستد، اشکال ندارد. عکس زمان نوفل‌لوشاتو را ببینید، برخی علما می‌گفتند چطور نماز بخوانیم؟ می‌گفتیم اگر اشکال داشته باشد، خود امام می‌گوید.
او با بیان اینکه امام راه را برای نسل‌های بعدی باز کرد، گفت: شما فکر می‌کنید اگر امام نبود می‌گذاشتند بعد از ۴۷ روز از انقلاب مردم پای صندوق رای بیایند و انتخاب کنند؟ اگر امام نبود می‌گفتند حکومت اسلامی رای ندارد و به کسی ارتباطی ندارد. این مردم بودند که پای صندوق آرا و ۹۸ درصد به جمهوری اسلامی رای دادند. همه درود و سلام ما بر روح بلند امام عزیز که اسلام راستین را به ما نشان داد مردمسالاری دینی را به ما آموخت امامی که به ما یاد داد چگونه اعتماد به نفس ملی داشته باشیم و برابر ابرقدرت‌ها بایستیم. شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی را این انقلاب اسلامی و امام بود که به ما یاد داد و توانستیم برابر همه قدرت‌ها پیروز شویم. امام بود که روحیه داد تا برابر شش قدرت جهانی پای میز مذاکره حق ملت ایران را بر کرسی بنشانیم.
روحانی در پاسخ به شعار «روحانی متشکریم» از سوی مردم گفت: شما مردم بزرگ ایران بودید و این هدایت‌های رهبری بود که توانست شرایطی را فراهم کند تا دیپلمات‌های قهرمان ما برابر تمام دنیا مذاکره‌ای کنند که خلاف تاریخ گذشته در یک روز شش قطعنامه علیه ایران را لغو کنند.
او گفت: مردم عزیز خمین آیا این برای ما افتخار بود که کشتی بزرگ نتواند به سمت ایران حرکت کند، به دبی برود، بار را خالی کند و با لنج کانتینر‌ها را به بندرعباس آورده و برای هر کانتینر ۷۰۰ دلار بدهیم آیا این موفقیت سیاست خارجی ایران نیست. حواله بانکی به‌وسیله بانک‌ها ده تا بیست درصد هزینه انتقال داشته باشد و امروز که ارتباط بانک مرکزی ما با بانک‌های دنبال برقرار شده و این ده درصد به جیب دلال‌ها نمی‌رود، آیا این موفقیت نیست؟ اینکه محصولات پتروشیمی ایران در تحریم بود و امروز می‌توانیم با افزایش قابل‌ملاحظه پتروشیمی و خودرو تولید کنیم، آیا این آزادی تجارت برای جمهوری اسلامی و ملت ایران افتخار نیست؟
رییس جمهور با اشاره به برخی هجمه‌های انتقادی علیه دولت، یادآور شد: می‌گویند دولت یازدهم چشم به دنیای خارج دوخته است. تا پیش از این‌که برجام به ثمر برسد، تورم ۴۰ درصد را به ۱۵ درصد رساندیم. نگاه ما به کجا بود؟ می‌گویند نگاه این دولت به کشورهای غربی است! قبل از این‌که برجام به نتیجه برسد ما رشد منفی اقتصادی را به رشد اقتصادی مثبت ۳ درصد رساندیم. آیا این افتخار نیست؟ همه ما باید از رهبری تشکر کنیم. راهنمایی رهبری و حمایت شما مردم بود که پرچم برجام به اهتزاز در آمد.
او با اشاره به اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است، گفت: باید جوان‌های عزیزمان را که از بیکاری رنج می‌برند، به شغل متناسب با تحصیلات عالیه‌شان برسانیم. برادران و خواهران عزیز. آن زمان که نفت ما به قیمت ۱۲۰ تا ۱۴۰ دلار فروش می‌رفت، از سال ۸۶ تا ۹۱ اشتغال خالص ۱۲ هزار نفر بود اما در یک سال گذشته اشتغال خالص ۷۱۴ هزار نفر است که این آمار اخیر مرکز آمار ایران است که البته تا رسیدن نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.
رییس دولت اعتدال یادآور شد: امنیت در سایه رزمندگان عزیز ما و نیروهای امنیتی وجود دارد و روابط تجاری ما با دنیا رو به رونق است و کارخانه‌های ما یکی بعد از دیگری از حالت رکود خارج شده و فعال می‌شود. امروز رییس بانک مرکزی در اراک اعلام کرد که ۱۲ هزار ۵۰۰ واحد صنعتی کوچک فعال شده و تسهیلات دریافت کرده‌اند.
رییس جمهور خطاب به مردم خمین گفت: استان شما استعداد جذب گردشگر خارجی و داخلی دارد؛ مردم ایران علاقه دارند حضرت امام را زیارت کنند و این شهر باید نقطه حرکت همه مردم ایران به سمت مرقد امام (ره) باشد. ما باید استان مرکزی و خمین را برای جذب گردشگر آماده کنیم.
او گفت: یکی از راه‌های اصلی اشتغال در کشور ما، مساله رونق صنعت توریسم و گردشگری است و یکی دیگر از راه‌ها، رونق کشاورزی و صنعتی شدن کشاورزی و همچنین راه‌اندازی بنگاه‌های اقتصادی است و همه باید کشورمان، استان مرکزی و خمین را به نقطه‌ای برسانیم که خواست ملت و جوانان ما است.
او یادآور شد: درست گفته‌اند که این شهر نیاز به اینترنت پرسرعت دارد و دولت یازدهم در فکر تشکیل شبکه ملی اطلاعات است و قدم‌های بسیاری برای تجهیز زیرساخت‌ها برداشته که این کار به‌معنای ایجاد اشتغال است و اگر می‌خواهیم با فناوری نوین اشتغال ایجاد کنیم، یکی از راه‌ها متصل کردن شهر و روستای کشور به اینترنت پرسرعت است.
روحانی با بیان این‌که ملت ایران وامدار خمین و فرزند این سرزمین امام خمینی (ره) هستند، گفت: قدم‌های خوبی برای آب آشامیدنی مردم برداشته شده و باید گام‌های بعدی برداشته شود و مردم بتوانند از آب گوارا استفاده کنند.
رییس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: دیروز بعد از سال‌ها بلاتکلیفی و فراز و نشیب، جاده اراک به خمین متصل شد و ان‌شاءالله این مسیر باید ادامه پیدا کند.
او با بیان این‌که دولت به این منطقه بدهکار است و قصد داریم در جریان همین سفر بدهی‌های خود را پرداخت کنیم، یادآور شد: در این سفر بودجه‌ای به مبلغ ۱۴/۸ میلیارد تومان برای به انجام رساندن طرح‌های خمین مصوب کردیم و همچنین برای راه اصلی خمین-محلات ۱۰ میلیارد تومان اعتبار مقرر کردیم و تصمیم گرفته شد که ۲۲ میلیارد تومان برای بیمارستان جایگزین بیمارستان امام خمینی (ره) که به‌لحاظ ساختمانی نیاز به بازسازی دارد، اختصاص یابد. همچنین درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان خمین افتتاح شد و بهره‌برداری از شبکه نسل سوم ایرانسل نیز در این شهر آغاز می‌شود.
روحانی همچنین با اشاره به تصویب دو طرح در جلسه هیات وزیران، گفت: دو اقدام مهمی که مقرر شد در این شهرستان اجرا شود، یکی اجرایی کردن طرح مهم پتروشیمی در خمین و به دنبال آن فعالیت برای کارخانه خودروسازی است که وزیر صنعت برای به انجام رساندن این طرح مامور شد و اینجا تاکید می‌کنم هر دو طرح را دنبال کنید و بنده شخصاً‌ با تمام توان حمایت می‌کنم که این دو طرح اجرایی شود.
رییس‌جمهور در پایان ضمن تشکر از روحیه پرنشاط مردم خمین، اعلام کرد که هر چه داریم از خمین و خمینی داریم.


مدیر سایت      تاریخ مطلب :    1395/08/04      کد مطلب :  5904
نظرات خوانندگان
نام نویسنده
متن ارسالی
 


تماس با ما
تعرفه تبلیغات
آرشیو مطالب
پیوندها
کلیه حقوق مادی و معنوی وبسایت به پایگاه خبری تحلیلی کاج متعلق می باشد        مطالب مندرج در وبسایت با ذکر منبع بلامانع می باشد             طراحی و اجر : شرکت نرم افزاری ستاره صبح غرب