جستجو    
امروز شنبه 1396/4/3 شمسی برابر با 6/24/2017  میلادی زمان بارگذاری صفحه 4:43


   عناوین جدید
عبور مجردها از سن مناسب ازدواج/کاريکاتور
اداره کشور به دعوا احتیاج ندارد
رهبر انقلاب در دیدار با دانشجویان برتر کشور: عده‌ای تا کلمه‌ «دشمن» تکرار می‌شود، ناراحت می‌شوند
اصولا بود و نبود وزارت ارشاد چه تفاوتی دارد؟
سیاست‌های کلی انتخابات و نظامیان/حل این مسئله احتیاج به شفافيت بيشتري دارد
استعفای وزیر ورزش و جوانان تایید شد
خداحافظی ۳ وزیر با کابینه/ استعفای فانی تکذیب شد
رهبر انقلاب: ممنوعیت ورود نیروهای مسلح و قوای سه‌گانه در دسته‌بندی‌های سیاسی و جناحی انتخابات
بیکاری، مشکل بزرگ اقتصاد ایران
از سال آینده بنزین وارد نمی‌کنیم
یکی از فرماندهان ارشد سابق ناتو : تقابل نظامی ایران و آمریکا بعد از انتخابات حتمي است
نقدی از سر علاقه؛ برسد به دست آیت‌الله
به بهانه پایان احمدی‌نژاد در سپهر سياسي ايران/پایان عصر چپ‌گرایی در ایرانِ بعد از انقلاب
پاپ: التماس می‌کنم در حلب آتش بس كنيد
اعتراف قاپ‌زن حرفه‌اي
آمران حمله به مطهری، نظامی هستند
علی مطهری در نامه‌ای به آیت‌الله یزدی: رویکردتان، دین‌گریز است
ایران بر سکوی نایب قهرمانی جهان تکیه زد
آيا نقد، مصداق ‌‌‌فعالیت تبلیغی علیه نظام‌‌‌ است؟ تاملی بر ‌‌‌فعالیت تبلیغی علیه نظام
به زودي كانديداي مورد حمايت احمدي‌نژاد مي‌آيد! پروژه جديد ياران احمدي‌نژاد؛ معاون اولي او
توضیح رهبر انقلاب درباره جلسه خصوصی با محمود احمدی‌نژاد/ گفتیم صلاح نمی‌دانیم شما شرکت کنید
جناب خان به پیشواز مرگ رفت
دوبار اعدام برای شوهرعمه قاتل
باهنر هم منع احمدی‌نژاد از كانديداتوري را تاييد كرد
زن جوان، قربانی عشق شیطانی شوهر
   مقالات

اعتماد چیزی که این روزها گم شده است

فائزه، فائزه است! «دختر هاشمي» يا «فائزه هاشمي»؟

چه شد که به امروز رسیده‌ایم؟ این نشانه‌های روشن

چرايي بي‌رغبتي اصولگرايان

هشدار درباره نظریه جمهوری مداحان

هفته دفاع مقدس ، مظهر پیروزی مقاومت مظلومانه - کرم محمدی*

مديران‌قانون‌‌پذيرکجايند؟

"بایدها و نبایدهای قانون خدمت وظیفه عمومی"

يمن؛ وجدان‌هاي خواب؛ چشم‌هاي نابينا

نامه صادق زیباکلام به سعيد مرتضوی؛ بسیاری از رویدادهای ۸۸ همچنان در تاریکی‌اند

گزينه‌ نهايي اصلاح طلبان

باندبازی سیاسی به نام اصولگرایی

"ناظری و زیستن به عشق موسیقی ایرانی"

یکسال کلیدی روحانی

ماموران‌ايراني‌بدون‌سفرنامه!

ذبح محترمانه قانون!

مصدق بزرگ و یخ‌بندان مرداد 32

رسانه های قصرشیرین را دریابید

تاریخ کرمانشاه می گوید؛ سهم ما بیشتر از اینهاست!

اصلاحات و رعايت قواعد بازي


کد مطلب  5950      تاریخ مطلب     1395/09/15

استاندار: شکوه و اقتدار گذشته را باید به کرمانشاه بازگردانیم

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه در گذشته کرمانشاه یکی از شهرهای باشکوه، مهم و مقتدر ایران بوده، گفت: همه باید دست به دست یکدیگر بدهیم تا شکوه و اقتدار گذشته را به این دیار باز گردانیم.
استاندار: شکوه و اقتدار گذشته را باید به کرمانشاه بازگردانیم
به گزارش خبرنگار ایرنا، اسدالله رازانی روز یکشنبه در دیدار با روسای اصناف و اتحادیه های استان که در سرسرای شهدای اصناف کرمانشاه برگزار شد، افزود: کرمانشاه همیشه یک مرکزیت مهم شهری و یک قطب در غرب کشور بوده و باید تلاش کنیم با یک میثاق جمعی و تلاش بی وقفه دوباره به این جایگاه ممتاز برگردد.
وی اظهار کرد: در قرون گذشته اساس روابط میان جوامع بر نزاع و درگیری بنا شده بود و قبایل و کشورها مدام به دیگر حمله و تجاوز می کردند، این موضوع در تاریخ ایران زمین هم به کرات رخ داده است.
استاندار کرمانشاه افزود: خوشبختانه جوامع بشری با بهره گیری از ویژگی هایی همچون خردمندی و کسب تجربه - که خداوند در نهاد بشر قرار داده - به تدریج به نوعی تعامل و مدارا با یکدیگر رسیده اند. البته در دنیای امروز هستند نمونه های نابخردی مانند عربستان سعودی که هنوز بر این باورند که با دامن زدن به جنگ و درگیری می توانند مشکلات خود را در منطقه حل کنند.
وی با اشاره به اینکه نیاز انسان ها به یاری از سوی همنوعان ریشه در باورهای دینی ما دارد، عنوان کرد: از حضرت امیر (ع) نقل شده همه انسان ها به کمک یکدیگر احتیاج دارند، هیچ انسانی آنقدر بزرگ نمی شود که از کمک سایرین بی نیاز شود و هیچ انسانی نیز آنقدر کوچک نمی شود که نتوان روی کمک آن حساب کرد. در واقع هر انسان کوچکی می تواند کمک کار باشد و هر انسانی هرچقدر بزرگ نیازمند کمک است.
وی ادامه داد: در جامعه امروز هم نیاز هست براساس ضرورت ها و تجربه ها کنار هم بنشینیم و چاره ای جز حمایت و تعامل با یکدیگر نداریم، در این مقطع کنونی نیز شرایط به گونه ای است که باید تمامی مجموعه های دولت و بخش خصوصی و نهادها با یکدیگر همکاری کنند تا امور جامعه پیش برود.
رازانی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: در اوایل انقلاب کشور روزی سه میلیون بشکه نفت صادر می کرد و از منابع کافی برای برآورده کردن نیازهای یک جمعیت 30 میلیون نفری که اغلب ساده زیست بودند برخوردار بود. امروزه جمعیت کشور به 80 میلیون نفر رسیده و به دلیل پیشرفت فن آوری نیازهای مردم بسیار گسترده و متنوع گشته است، با این وجود همه این نیازهای فزاینده فروش نفت بسیار پایین آمده و قیمت آن نیز کاهش یافته است.
استاندار کرمانشاه دین داری، وطن دوستی و تجددخواهی را از ویژگی های اصلی جامعه ایرانی برشمرد و گفت: جامعه شناسان معتقدند هر حکومتی یکی از این ویژگی ها را نادیده بگیرد در اداره جامعه ایرانی دچار مشکل می شود، مشکل رژیم شاه این بود که بر طبل ملیت خواهی و تجدد خواهی می کوبید ولی با دینداری مردم را سرناسازگاری داشت و آن را سرکوب می کرد، نتیجه آن سرکوب ها سقوط رژیم پهلوی بود.
وی ادامه داد: ناچار هستیم به سه ویژگی دین داری، وطن دوستی و تجددخواهی جامعه ایرانی احترام بگذاریم. مردم دوست دارند از مواهب دنیای مدرن برخوردار باشند و همپای دیگر کشورها پیشرفت کنند و باید به این ویژگی احترام گذاشته شود.
این مقام عالی تصریح کرد: در این شرایطی که درآمدهای نفتی دچار نزول فاحش شده است، دولت چاره ای جز درخواست کمک از بخش خصوصی و واگذاری امور به مردم و بازاریان و صنوف و اتحادیه ها ندارد.
رازانی با ذکر این موضوع که نظام جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید نگاهی حمایتی نسبت به بازار دارند، اظهار داشت: بازار یکی از نهادهای تاریخی و ریشه دار کشور است و در مقاطعی همچون انقلاب مشروطه، انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی ایفای نقش کرده است، بازار همواره نقش بسیار مهمی در زندگی مردم داشته و یکی از نهادهای بسیار مورد اعتماد مردم بوده و این اعتماد همچنان برقرار است.
وی در بخش دیگری از سخنانش تبدیل کرمانشاه به یک مرکزیت مهم شهری در غرب کشور را یکی از برنامه های مهم مدیریت ارشد استان معرفی کرد و گفت: کرمانشاه در گذشته دارای یک مرکزیت در غرب کشور بوده و یک قطب مهم در منطقه محسوب می شده است و بسیاری از نیازهای اقتصادی، پزشکی و آموزشی و دانشگاهی ساکنان استان های اطراف از جمله لرستان، ایلام، کردستان و همدان از طریق کرمانشاه تأمین می شده است.
این مقام عالی استان اظهار داشت: در سال های پس از انقلاب همدان تلاش کرده جایگاه کرمانشاه را از آن خود کند ولی کرمانشاه به سبب برخورداری از یک جغرافیای ممتاز و همچنین جمعیت فراوان، توانسته این مرکزیت را به نوعی حفظ کند.
وی ادامه داد: با این وجود کرمانشاه از آن امکاناتی و سامانی که لازمه یک کلانشهر یک میلیون نفری با یک جمعیت 10 میلیونی پیرامونی در منطقه می باشد، برخوردار نیست و برای رسیدن به این جایگاه مطلوب باید توسعه کرمانشاه تبدیل به یک خواسته و مطالبه عمومی شود تا دوباره کرمانشاه به آن شکوه مرکزیت منطقه ای برگردد.
رازانی خاطرنشان کرد: برای نیل به این هدف نیازمند یک توافق و قرارداد فراگیر اجتماعی میان همه کرمانشاهی ها هستیم پیمانی که همه گروه ها و طیف ها را در برگیرد. در کرمان همه مقامات و نخبگان آن استان از هر طیفی منشور توسعه کرمان را امضا کرده اند و هم پیمان شده اند به توسعه کرمان کمک کنند. در کرمانشاه نیز باید چنین اتفاقی رخ دهد کرمانشاه به جایگاه ممتاز گذشته اش بازگردد و این کار شدنی است.
استاندار کرمانشاه در دنباله صحبت هایش ساماندهی و انتقال صنوف نامناسب با زیست شهری در قالب شهرک های صنفی را نقطه آغازی برای حرکت به سوی یک کرمانشاه توسعه یافته برشمرد و گفت: یک کلانشهر مهم و یک میلیون نفری مانند کرمانشاه در اولین گام نیازمند ساماندهی صنوف مختلف است و این مهم باید تبدیل به یک مطالبه جدی و فراگیر شود.
وی ادامه داد: به همین منظور ستادی با مدیریت استانداری و با حضور نمایندگان اصناف و اتحادیه ها، سازمان شهرک های صنعتی و دستگاه های ذی ربط تشکیل خواهیم داد که در یک پروسه چند ساله این مطالبه مهم را محقق کند.
این مقام عالی استان در مورد ساماندهی دست فروش ها و برپاکنندگان بازار شب در سطح شهر گفت: در برخی کشورهای توسعه یافته به منظور حمایت از این کسبه خرده پا، بازار اصلی در ساعت معینی تعطیل می شود. در کرمانشاه نیز می توان چنین امکانی را بررسی کرد.
رازانی همچنین با اشاره به سیاست های مالیاتی در کشور گفت: متأسفانه در کشور تعرفه های مالیاتی مخصوص استان های برخوردار و غیربرخوردار وجود ندارد و سیاست نظام نیز بر توسعه نظام مالیاتی مبتنی است. بنابراین در این شرایط نمی توان انتظار تصویب طرح یا لایحه ای در زمینه کاهش مالیات ها در استانی مانند کرمانشاه را در مجلس داشت.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: با این وجود مدیریت ارشد استان همیشه خواهان مساعدت اداره مالیات در زمینه اصناف بوده و در صورت دریافت هرگونه گزارش مستدل پیرامون اجحاف در این زمینه، با جدیت آن را متوقف خواهد کرد.
رازانی ایجاد شهرک های صنفی را مورد تاکید قرار داد و گفت: ایجاد این شهرک ها که از خواسته های اصناف هست برای شهر یک میلیون نفری کرمانشاه لازم و ضروری است.
استاندار همچنین راه اندازی شب بازار کرمانشاه را یکی دیگر از نیازهای موجود در مرکز استان برشمرد و با بیان اینکه استانداری حاضر است حمایت های لازم را برای ایجاد آن به عمل آورد، ساماندهی کشتارگاه های استان را نیز مورد تاکید قرار داد.
وی در پایان با مثبت ارزیابی کردن چنین جلساتی، خواستار تشکیل مرتب آن ها شد و گفت: این جلسات می تواند فایده های زیادی به همراه داشته باشد.


مدیر سایت      تاریخ مطلب :    1395/09/15      کد مطلب :  5950
نظرات خوانندگان
نام نویسنده
متن ارسالی
 


تماس با ما
تعرفه تبلیغات
آرشیو مطالب
پیوندها
کلیه حقوق مادی و معنوی وبسایت به پایگاه خبری تحلیلی کاج متعلق می باشد        مطالب مندرج در وبسایت با ذکر منبع بلامانع می باشد             طراحی و اجر : شرکت نرم افزاری ستاره صبح غرب